De kracht van het zelfsturend vermogen

Peter van den Boom gaat in dit artikel in op het menselijk kompas. We moeten niet te veel sturen en reglementeren. Van den Boom haalt onder andere de Belgische Nobelprijswinnaar Prigogine aan die baanbrekend onderzoek verrichtte naar orde uit chaos.
Hij schreef een bijdrage voor de studie Bruggen naar het Onvoorspelbare van Aimé Heene die in april 2016 verschijnt en geeft een aantal tips waarmee organisaties hun antifragiliteit kunnen vergroten.
Tip 1 is: Zie het onvoorspelbare als kans om antifragieler te worden; stimuleer ontmoetingsplaatsen met medewerkers. Centraal daarbij staan reflectie op wat speelt en de consequenties voor het voortbestaan. Debat over mogelijke antwoorden. En het contracteren van veranderingen.
Lees hier het volledige artikel.
Beeld: pixabay